hayat, aldığımız nefeslerin toplamı değil, nefesimizi kesen anların toplamıdır...

27 Mayıs 2009 Çarşamba

KISIN NELER YAPTIK...???


Aslında bu blogta sadec S/Y Gulchin ile yaptığımız seyirler, etkinlikler ve geziler yer alacaktı. Şimdiye kadar da epeyce güzel yerler gördü, heyecan yaşadı, yelken yaptı, dalgalarla boğuştu, gece seyirleri yaptı, kavançalar yedi bu blog... Ben de yazmayı, paylaşmayı, güzel yorumlar almayı, fotoğraflarımı sanki sergi açmışçasına yayınlamayı çok sevdim.

Bu kış Gulchin' i çok gezdiremedik, hatta çok da ilgilenemedik ama onu da alakadar edecek ciddi işlerle uğraştık. Mutlu Marine markası için çalıştık, çabaladık. Yakın dostlarımız bilirler, bizim asıl işimiz paslanmazdan mutfak aksesuarlarıdır. Küçükken "Baban ne iş yapıyor?" diye soranlara "Sapçı" derdik hatta ablamla. Dünyadaki ve Türkiye'deki büyük firmalara kulp üretimi yapıyoruz. "Babam sağolsun" :) zamanında gecesini gündüzüne katmış, bize bu güzel işi yaratmış.


S/Y Gulchin' i aldıktan sonra bazı paslanmaz tekne aksesuarları ihtiyacımız oldu. E biz zaten 30 yıllık paslanmazcı değil miyiz dedik ve kolları sıvadık. Dümen yaptık, (bi de dümenci olduk bu arada ;)) bumba freni yaptık, (istenmeyen kavançaları önlüyor) koltuk halatı yaptık... Yetmedi bi de üstüne Pasarella yaptık :) Babamın denizci dostlarından zaman içinde çok talep aldık. Sonra onların arkadaşlarından, sonra da onların arkadaşlarından... Biz de 4 ürün ile Mutlu Metal'den doğma Mutlu Marine markasını kurduk.

Baktık ki piyasanın yerli ve kaliteli ürüne çok ihtiyacı varmış, biz de giderek ürün çeşitliliğimizi arttırdk. Şu anda 50'ye yakın ürünümüz var. :) Fuarlara katıldık bütün kış boyunca. Ürünlerimiz her yerde gerçekten büyük ilgi gördü. Hatta hiç beklemediğmiz, çok farkı işler bile aldık. İşin yanı sıra... Gezginlik ruhumuzda var, iş için bile gitsek hep bir boş gün yaratıp görülmesi gereken yerleri de gördük. Şu EMYR bizi çok bozdu ;)

Bu sadece bir giriş yazısıydı. Ne için mi? Bütün kış nerelerdeydik onları size bir bir anlatmak için. Umarım denizcilik ile ilgili yazılarım kadar ilgi görür.

Bu arada Gulchin neler yapıyor diye sorarsanız... Yaza hazırlık için Alaçatı'da karaya alındı. Dalyan'dan Alaçatı'ya giderken çok güzel bir yelken havası yakaladık. Çok özlemişiz... 7 - 8.5 knot arası bir süratle, uzun süre apaz seyri yaptık. Bu hafta sonu Gulchin tekrar deniz ile buluşacak ve bundan sonra Port Alaçatı'da ikamet edecek... Gulchin ile birlikte, bu yaz gerçekleştireceğimiz maceralarımız için bizi takip etmeyi unutmayınnnnn! :)))

Hiç yorum yok: